HATHA YOGA

„Stan Twojego życia jest niczym innym, jak odbiciem stanu Twojego umysłu”

Dr Wayne W. Dyer
Amerykański wykładowca, autor książek motywacyjnych

Hatha joga jest najbliższa rekreacji, ponieważ skupia się na wysiłku fizycznym w postaci asan. Ćwiczenia hatha jogi wpływają na rozwój zdolności motorycznych, traktowanych jako mierniki zdrowia w koncepcji Health-Related Fitness. Ćwiczenia hatha jogi wspierają proces rehabilitacji korygując zaburzenia biomechaniczne, niwelują błędne nawyki oddechowe, poprawiają równowagę, mobilność stawów, elastyczność powięzi, długość funkcjonalną mięśni szkieletowych, siłę funkcjonalną. Wykazano również, że w opozycji do konwencjonalnych metod leczenia, hatha joga jest stosowana jako efektywna i tańsza forma terapii w łagodzeniu różnych problemów natury psycho-fizycznej: redukcji masy ciała, korzystnej zmiany składu ciała, zaburzeń zdrowia psychicznego, przewlekłych bólów pleców, bólów mięśniowo-szkieletowych i/lub treningu kontroli motorycznej. Zaletą uprawiania tego rodzaju formy rekreacji jest fakt, że rozwija nie tylko nasze ciało pod względem fizycznym, ale również wpływa korzystnie na nasz stan psychiczny, umysł i świadomość. Zajęcia adresowane są do osób z ograniczeniami ruchowymi, problemami zdrowotnymi i nie radzącymi sobie ze skutkami długotrwałego stresu.

Program naszych zajęć ukierunkowany jest na nauczanie technik relaksacyjnych i oddechowych, uzupełnionych o łagodne ćwiczenia hatha jogi, których celem jest wyciszenie, usunięcie napięć mięśniowych i przywrócenie równowagi psycho-fizycznej.

Instruktorzy prowadzący: Gina, Sandra

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Napisz do nas
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram